بهینه وب
خانه » مقالات ترجمه شده » ۵ راز بازاریابی ویدئویی موفق (بخش اول)

۵ راز بازاریابی ویدئویی موفق (بخش اول)

امارهای زیادی از این قبیل به گوش بازاریابان خورده است: تا سال ۲۰۱۷ بازاریابی ویدئویی ۶۹% از کل ترافیک مصرف کنندگان را تامین خواهد نمود و سرعت توسعه ی تبلیغات ویدئویی موبایل ۵ برابر سریعتر از دسکتاپ بوده و صفحات ویدئویی ۸۰۰% دارای تحولات بیشتری هستند.
حال، در این صورت به بهترین شکل شاهد این خواهید بود که کمپین های بازاریابی ویدئویی شما با اهدافتان در هم ادغام شده و رسانه های اجتماعی شما را به جلو سوق می دهند. در بخش زیر، چهار راهکار ارائه شده که در اجبار، القا و ویدئوهای انلاین قابل تعقیب قانونی به شما کمک می نمایند.

 

5 راز بازاریابی ویدئویی موفق

5 راز بازاریابی ویدئویی موفق

۱٫ ویدئو را در محور موضوع قرار دهید نه محور حراج

مبادلات زیادی در اینترنت صورت می گیرد که برای مشتریان شما رنج اور و دافعه امیز خواهد بود. اجازه ندهید برند شما به سخره گرفته شود_ در عوض ویدئو شما بایستی حول مقوله باشد نه حراج. به خاطر داشته باشید: قانونی که برای
بازاریابی محتویات مکتوب به کار میرود برای بازاریابی ویدئویی نیز به کار می رود که متمرکز بر ارزشی است که شما برای مشتریانتان تمهید می نمایید.
با جذب نیازها و امیال پنهان مصرف کنندگان از نهایت قدرت حسی ویدئو استفاده نمایید. ترس های شما بدین ترتیب از بین می روند؟ شما می توانید همیشه شماره تماس و URL پیگیری را در پایان ویدئو خود قرار دهید (فقط اطمینان یابید که مطابق با روایت کلی شما باشد).

 

5 راز بازاریابی ویدئویی موفق

5 راز بازاریابی ویدئویی موفق

۲٫ بهترین ده ثانیه را بسازید

یک پنجم بینندگان شما طی ده ثانیه یا کمتر ویدئو شما را خواهند دید. مختصر و مفید- این همان چیزی است که کارشناسان ویدئوییی پیشنهاد می نمایند. پیشنهاد ما چیست؟ مستقیما به داستان اشاره کرده و انتظارات اغازین را مدیریت نمایید ( طی ۵ تا ۱۰ ثانیه).
سعی کنید کنجکاوی و توجه مخاطبانتان را با طرح سوالات و استفاده از تیزرهایی جلب نمایید. ویدئو شما بایستی دارای ارزش و پاسخی باشد که چرا من این ویدئو را تماشا نمودم؟ سوالی که بایستی در ذهن مخاطبانتان مطرح شود. ایا ان ها برای خنده این ویدئو را تماشا می کنند، یا این ویدئو موجب الهام گیری ان ها می شود و یا درس جدیدی به انها می اموزد؟

 

5 راز بازاریابی ویدئویی موفق

5 راز بازاریابی ویدئویی موفق

۳٫ خسته کننده نباشید

Dharmesh Shah، بنیانگذار و CTO در هاب اسپات به این صورت گفت: “بدترین کار این است که ” یک ویدئو کاملا خسته کننده بسازید . ویدئوهایی که مختص بازاریابی هستند منتشر نمی شوند”. پس مخاطبان شما خواستار چه چیزی هستند؟ ان ها می خواهند بخندند و حس خوبی داشته باشند و ۵ تا ۹ ثانیه از ان حس ملال اور بیرون ایند و واقعیت را فراموش نمایند. هاب اسپات خود را جدی نگرفته است_ Dharmesh تاکید داشت که شوخ طبعی در کمپین های بازاریابی ویدئویی بازده خوبی دارد.
او اظهار داشت که برخی از ویدئوها ممکن است “محرک” باشد. به هر حال؛ هاب اسپات سعی دارد که محافظه کار نباشد. در عوض، ان ها به طور فعال سازندگان ویدئو ها را تشویق می نماید که خلاق باشند و ریسک نمایند. تصور نمایید مخاطبان B2B نمیتوانند شوخ طبعی را تحمل نمایند؟ Dharmesh به نکته ی ظریفی اشاره نمود: مخاطب هاب اسپات B2B می باشد (ولی این امر از سرگرم کنندگی ان نخواهد کاست). با رویدادهای اخیر موجود در صنعت خود حس محدودیت نکنید و تلاش نکنید از لحن و نوشته های تند رقبایتان تقلید کنید. شانس خود را برای جذاب بودن امتحان کنید.

 

مترجم: معصومه منصورنژاد

منبع: digitalmarketinginstitute

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*