بهینه وب
خانه » مقالات ترجمه شده » ۱۰ دلیل منطقی در پاسخ به چرایی ارتقای جوملا از نسخه ی ۲٫۵ به ۳

۱۰ دلیل منطقی در پاسخ به چرایی ارتقای جوملا از نسخه ی ۲٫۵ به ۳

۱۰ دلیل منطقی در پاسخ به چرایی ارتقای جوملا از نسخه ی ۲٫۵ به ۳

جوملا یکی از محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا در جهان است که مورد اعتماد میلیون ها وب سایت قرار گرفته است. افراد حرفه ای و غیر حرفه ای جوملا را به خاطرمتن باز بودن آن (در نتیجه رایگان بودن آن) دوست دارند، این مزیت دنیای بزرگی در پشت خود دارد. هزاران برنامه افزودنی رایگان توسط توسعه دهندگان با انگیزه ی جوملا (ما بیش از ۱۰۰ برنامه افزودنی را به کار گرفته ایم) بوجود آمده است.

در حال حاضر به دلیل ماهیت پویای وب، مکانی که فن آوری ها در آن به سرعت در حال تغییراست، جوملا نیز در حال تحول است. هنگامی که جوملا به بازار آمد و پس از آن در طول زمان تثبیت شد، نسخه ی ۲٫۵ آن شهرت و محبوبیت چشم گیری یافت و میلیون ها وب سایت توسط آن ساخته شدند. بعدها نسخه های ۲٫۶ و ۲٫۷ و در نهایت نسخه با ثبات تر آن یعنی جوملا ۳ به بازار آمد. ما یافته ایم که بسیاری از سایت ها به صورت نسخه ی جوملا ۲٫۵ موجود هستند، علی رغم این واقعیت که تاکنون نسخه های اصلی و به روزتر آن انتشار یافته اند. ما در حال حاضر در عصر نسخه یx .3 جوملا هستیم، بنابراین می توان تصور کرد که نسخه ۲٫۵ جوملا تا چه اندازه می تواند از نظر به روز رسانی و ارتقاء عقب باشد.

ما اغلب مشتریانی را دیده ایم که با مشکلات امنیتی روبرو هستند، برای مثال سایت هایی که هک شده اند؛ زیرا که سیستم مدیریت محتوای ((CMS خود را برای مدت زمان طولانی ارتقاء نداده اند. بنابراین در اینجا ۱۰ دلیل محکم در پاسخ به چرایی اینکه باید جوملای خود را از نسخه ۲٫۵ حداقل تا نسخه ۳ ارتقا دهید، ارایه می کنیم. در وبلاگ بعدیمان مزیت ارتقا جوملا تا نسخه ی ۳ را به اشتراک می گذاریم. لطفا با ما در ارتباط باشید.

joomla 3

joomla 3

۱۰ دلیل منطقی برای ارتقای جوملا از نسخه ی ۲٫۵ به ۳

۱- مسایل امنیتی

سپتامر ۲۰۱۲ بود که نسخه ی ۲٫۵ جوملا به پایان چرخه ی زندگی خود رسید، این بدان معناست که شما دیگر تحت پشتیبانی امنیتی بیشتری قرار نخواهید گرفت. این هم چنین بدان معناست که از این تاریخ به بعد، به احتمال قوی خطر هک شدن و خرابی سایت شما و هم چنین صدمه به شهرت شما وجود دارد.

۲- پشتیبانی افزونه ها

پس از اینکه دوره ی نسخه ی جوملا ۲٫۵ به پایان رسید، بسیاری از توسعه دهندگان افزونه ها تلاش های خود در زمینه ی برنامه نویسی را عمدتا بر روی آخرین نسخه ی آن (۳) متمرکز کردند. بیش از ۶۵٪ از برنامه های افزودنی جوملا به صورت نسخه ای سازگار با جوملا ۳ در آمده اند.

۳- سهولت در مدیریت

برخی از بهترین پیشرفت های صورت گرفته در جوملا ۳ شامل بسته های نصب با یک کلیک در افزونه ها، سطوح نامحدودی از شاخه ها در ساختار درختی که برای طبقه بندی محتوا به کار می رود، افزایش اعتبار و خطاهای غیر منتظره کمتر در طول ویرایش می شوند.

۴- ویژگی های جدید

برخی از ویژگی های فوق العاده ای که موجب بهبود عملکرد جوملا می شوند، شامل موتور جستجوی هوشمند، پلاگین CAPTCHA، پشتیبانی چند زبانه و یا یادداشت های کاربری می باشد. یادداشت های کاربری از ویژگی های مهم تازه ای است که به جوملا ۳ اضافه شده است که در مدیریت کردن مدیران و کاربرانی که در وب سایت جوملا حساب کاربری دارند، کمک می کند.

۵- بهینه سازی موتور جستجو

یک موتور جستجوی زبانی با امکانات پیشرفته به جوملا ۳ اضافه شده است. به این ترتیب جست و جو در یک وب سایت بزرگ جوملا موجب افزایش تجربه جست و جوی شما می شود.

۶- پشتیبانی طولانی مدت

جوملا ۳ تا سال ۲۰۱۴ به طور رسمی پشتیبانی خواهد شد.

۷- منسوخ شدن فناوری های قدیمی

در جوملا ۳، PHD (پیش پردازنده ابر متن) و MySQL به طور مداوم به روز رسانی می شود و نسخه های جدید آن ها منتشر می شود، اما جوملا ۲٫۵ به روز رسانی نمی شود و در نتیجه با شرایط جدید هم سازگار نخواهد بود.

PHD: یک زبان برنامه نویسی متن باز برای تولید نرم افزارهای تحت وب است .

MYSQL: مای‌اس‌کیوالیک سامانه ی مدیریت پایگاه داده‌های متن‌باز است، که توسط شرکت اوراکل توسعه، توزیع، و پشتیبانی می‌شود. سرور مای‌اس‌کیوال به چندین کاربر اجازه استفاده همزمان از داده‌ها را می‌دهد.

۸- ارتقا دادن با استفاده از پیغام به روز رسانی

هر گاه به روز رسانی جدیدی در دسترس باشد، پیغامی در کنترل پنل شما ظاهر می شود. به منظور دسترسی به جدیدترین به روز رسانی تنها بر روی دکمه مربوطه کلیک کنید.

۹- نوسازی و پاکسازی وب سایت فعلی شما

شما می توانید داده های تجزیه و تحلیل سایت جوملای خود را بررسی کنید، به این منظور، می توانید به هنگام به روز رسانی اطلاحاتی را هم اعمال کنید تا موجب افزایش تحقق اهداف شما و بهینه سازی موتور جستجو شود.

۱۰- آینده نگری

جوملا ۳ یکی از جدیدترین نسخه و البته نه آخرین نسخه جوملاست که شما با ارتقای جوملای خود به جوملا ۳ در واقع سایت خود را از وقایع آینده مصون می سازید. زیرا که این نسخه سایت شما و تمام قابلیت های آن را برای ارتقاء به نسخه بعدی (برای مثال به نسخه ی (۳٫x نزدیک تر می سازد.

چه کسی می تواند شما را در مهاجرت از جوملا ۲٫۵ به نسخه ۳ آن، با خدمات قابل اعتماد و هزینه مناسب کمک کند؟

ما در Codeboxr خدماتی را ارائه می دهیم تا با اطمینان کافی از نسخه ی ۲٫۵ جوملای سایت خود به نسخه ۳ آن با پشتیبانی کامل مهاجرت کنید. (واژه مهاجرت را به کار می بریم، زیرا که ساختار جوملا ۲٫۵ بسیار متفاوت از جوملا ۳ می باشد، پس نمی توان از عنوان به روز رسانی استفاده کرد.) ما هم چنین مراقب هر برنامه افزودنی که در طول مهاجرت نیاز به دوباره سازی دارد، هستیم. ما در توسعه برنامه های افزودنی تخصص داریم، بنابراین نیازها و یکپارچگی سازی شما را بیش از دیگران درک می کنیم. به بخش «تماس با ما برای گفت و گوی رایگان» خوش آمدید.

به طور کلی هزینه ی یک مهاجرت استاندارد جوملا حدود ۳۵۰ دلار می باشد.

مترجم: معصومه منصورنژاد

منبع: www.codeboxr.com

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*