بهینه وب
خانه » مقالات ترجمه شده » ​​۱۱ نکته برای داشتن خرید آنلاینی مطمئن (قسمت اول)

​​۱۱ نکته برای داشتن خرید آنلاینی مطمئن (قسمت اول)

​​۱۱ نکته برای داشتن خرید آنلاینی مطمئن

بیایید با آن روبرو شویم، برای فروشگاه آنلاین در جهان هر دلیلی می تواند وجود داشته باشد. برای مثال : معاملات در  آن جا صورت می گیرد. انتخاب، ذهن را درهم می شکند. خرید امن و حمل و نقل سریع می باشد. اصلا هیچگاه خرید برای مصرف کنندگان آسان تر و راحت تر از این نبوده است.

اما سارقانی که در کمین نشسته اند، چطور؟ گزارشات سرقت الکترونیکی سه ماهه سوم IID در سال ۲۰۱۱ حاکی از این است که استفاده از حملات فیشینگ (phishing) (که در آن سارقان سعی میکنند تا به واسطه اطلاعات شخصی شما در فضای مجازی و یا حتی اطلاعات کارت اعتباری تان با تظاهر به این یک وب سایت واقعی و یا حتی یک بانک آنلاین هستند، شما را فریب دهند) به میزان هشت درصد در سه ماهه دوم و ۱۱ درصد در سه ماهه سوم سال گذشته فروکش کرده است. این اخبار فوق العاده ای است به جز آن بخش از همان گزارش که می گوید: از سه ماهه دوم تعداد سایت ها با نرم افزارهای مخرب (کد مخربی که به دنبال به خطر انداختن حریم خصوصی شماست) تا  ۸۹  درصد افزایش یافته است.

آرامش خود را حفظ کنید. در حالی که این آمار تا حدودی نگران کننده است، اما نباید شما را از خرید آنلاین دور کند. شما تنها به برخی توصیه های عملی موثر نیاز دارید. از این دستورالعمل های اساسی پیروی کنید و سپس می توانید با اعتماد به نفس خرید آنلاین داشته باشید. در اینجا ۱۱ نکته برای حفظ ایمنی آنلاین ارايه می شود ، بنابراین شما می توانید آیتم هایی را که در لیست خرید آنلاین شماست، بررسی کنید.

Familiar Websites

Familiar Websites

۱. از وب سایت های آشنا استفاده کنید

به جای خرید از سایت های حاصل از جستجو در موتورهای جستجو از یک سایت مورد اعتماد خرید کنید. نتایج جستجو ممکن است با هدف گمراه کردن شما دستکاری شده باشد خصوصا هنگامی که شما صفحات اول لینک ها را مشاهده می کنید. اگر شما سایت را بشناسید، احتمال کمتری وجود دارد که فریب بخورید. برای مثال همه ما با سایت Amazon.com آشنای هستیم. به همین ترتیب، حتی تمامی فروشگاه های خرده فروش مهم از Targetگرفته تا Best Way  و Home Depot یک فروشگاه آنلاین دارند. مراقب غلط های املائی و یا سایت هایی که از دامنه های متفاوت درجه یک استفاده می کنند، باشید. (به عنوان مثال .net به جای .com) اینها از قدیمی ترین ترفندها هستند . بله، ممکن است خرید و فروش در این سایت ها جذاب به نظر برسد، اما اینها ترفندی هستند تا شما اطلاعات شخصی خود را در اختیار آن ها قرار دهید.

HTTPS

HTTPS

۲. به دنبال یک قفل باشید

هرگز و تحت هیچ شرایطی به صورت آنلاین و با استفاده از کارت اعتباری خود حداقل از سایتی است که SSL (لایه سوکت امن) نصب شده ندارد، خربد نکنید. شما متوجه این نکنه خواهید شد، زیرا URL سایتی که دارای SSL باشد، با //:HTTPS شروع می شود (به جای فقط //:HTTP). همچنین یک آیکون قفل بسته، معمولا در پایین مرورگر وبسایت شما ، و یا درست در کنار URL در آدرس بار ظاهر می شود. این به مرورگر شما بستگی دارد.

هرگز و تحت هیچ شرایطی کارت اعتباری (Credit Card) خود را از طریق ایمیل در اختیار کسی قرار ندهید.

۳. همه اطلاعاتتان را نگویید

هیچ فروشگاه خرید آنلاینی برای کسب و کار نیاز به شماره تأمین اجتماعی (social security number) و یا تاریخ تولد شما ندارد. با این حال، اگر کلاهبرداران این اطلاعات را همراه با شماره کارت اعتباری شما برای خرید بدست بیاورند، می توانند آسیب های بسیاری برساند. هرچه بیشتر از شما بدانند، آسان تر می توانند هویت شما به سرقت ببرند. در صورت امکان، تا می توانید کمترین میزان اطلاعات را ارايه دهید.

۱۱ نکته برای داشتن خرید آنلاینی مطمئن (قسمت دوم)

۱۱ نکته برای داشتن خرید آنلاینی مطمئن (قسمت سوم)

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*