بهینه وب
خانه » مقالات ترجمه شده » ۱۳ راه برای استفاده از بازاریابی دیجیتالی(بخش دوم)

۱۳ راه برای استفاده از بازاریابی دیجیتالی(بخش دوم)

در بخش نخست مقاله «۱۳ راه برای استفاده از بازاریابی دیجیتالی»، ۴ روش از روش های مختلف استفاده از رسانه های دیجیتال به منظور مشتری سازی برای راه اندازی و یا کسب و کار فعلی خود را بیان کردیم، در بخش دوم این مقاله نیز به مرور ۶ روش دیگر خواهیم پرداخت.

۱۳ راه برای استفاده از بازاریابی دیجیتالی(بخش دوم)

۱۳ راه برای استفاده از بازاریابی دیجیتالی(بخش دوم)

 

۵. تبلیغات دیجیتالی

تبلیغات دیجیتالی مجددا زیر مجموعه ای از تلاش های بازاریابی موتور جستجو (SEM) است. شما ممکن است با هدف قرار دادن مخاطبان بالقوه از انواع فرمت های تبلیغات دیجیتال چون متن، تصویر، بنر، رسانه غنی (rich-media) ، تبلیغات ویدیویی و یا جذاب ، استفاده کنید.

شما می توانید پیام خود را بر اساس منافع، عنوان مطالب، و یا موقعیت مشتری در چرخه خرید، سفارشی سازی کنید.

با این حال، توجه داشته باشید که تبلیغات دیجیتالی نسبتا پر هزینه است. شما به کارشناسانی نیاز دارید که نرخ بازگشت سرمایه (ROI) مناسبی را به سمت کسب و کار شما هدایت کند.

۶.  بازاریابی و نشانه گیری مجدد (Retargeting and Remarketing)

اساسا بازاریابی و نشانه گیری مجدد یک استراتژی برای هدف قرار دادن مشتریانی است که قبلا از وب سایت شما بازدید کرده اند.  این بر اساس یک فناوری کوکی است. (کوکی عبارت است از یک پیغام که سرور به مرورگر (Browser ) شما می فرستد. مرورگر شما این پیغام را در یک فایل متنی (Text ) ذخیره می کند. پس از آن هر بار که که شما به آن سرور مراجعه می کنید ( یعنی یک صفحه از وب سایتی را که روی آن سرور قرار دارد باز می کنید. یا به عبارت دیگر هر بار که مرورگر شما مثلاً اینترنت اکسپلورر در خواست یک صفحه از آن سرور می کند این پیغام را به آن سرور باز می گرداند.)

از انجاییکه شما مشتریانی را که از قبل علاقه به کسب و کار شما علاقه نشان داده اند، مورد هدف قرار داده اید،    هدف گیری مجدد به عنوان راهبردی ترجیحی پدیدار گشته است و از این رو نرخ تبدیل بالا است.

ممکن است شما در گیر هدف گیری مجدد بر روی سایت خود و یا شبکه های اجتماعی و یا بر روی تلفن همراه شوید. استراتژی های خود را بر اساس چرخه خرید مشتریان تصویرسازی کنید.

۷. بازاریابی موبایل

مطابق گزارشی، ارزش بازاریابی تلفن همراه در سال ۲۰۱۵ در ایالات متحده به تنهایی، به ۴۰۰  میلیارد دلار  خواهدرسید.

ما قویا توصیه می کنیم که در زمینه بازاریابی موبایل دست به کار شوید. به یاد داشته باشید، وب سایت، برنامه ها و محتوا باید برای دستگاه های تلفن همراه سفارشی سازی شوند.

انتظار می رود که تا سال ۲۰۱۶دستگاه های تلفن همراه به ۲.۶ میلیارد واحد در سراسر جهان برسد. بنابراین  همچنان که مردم از تلفنهای هوشمند، تبلت ها و سایر دستگاه های تلفن همراه استفاده می کنند، پتانسیل بازار تلفن همراه همچنان روند رو به رشدی خواهد داشت.

۸. بازاریابی تعاملی

اطمینان حاصل کنید که استراتژی تبلیغاتی شما مشتریان بالقوه را درگیر یک گفتگو می کند.

بر اساس یک نظرسنجی که توسط ExpoTV.com صورت گرفت، ۵۵درصد پاسخ دهندگان ترجیح دادندکه  با شرکت هایی که از آن خرید می کنند، به صورت مستمر در ارتباط باشند  و ۸۹ درصد در صورتی به شرکت وفادار میماندند که برای ارایه ی بازخورد دعوت میشدند.

از ابزارهایی هایی مانند ویدجت ها و مشخصه opt-in استفاده کنید تا  وب سایت خود را تعاملی به همراه درخواست فیدبک از مشتریان سازید و رفتار کاربران خود را دنبال کنید.

به طور فعال با مشتریان در تعامل باشید و درخواست ها را بر اساس ترجیحات آن ها سفارشی سازی کنید .

۹. بازاریابی ویروسی

بازاریابی ویروسی استراتژی می باشد که در آن یک محتوای منحصر به فرد به صورت آنلاین گسترش می یابد، زیرا که مورد استقبال قرارگرفته، به اشتراک گذاشته شده و به صورت فوق العاده ای مورد پسند کاربران قرار گرفته است.

این یک راه عالی برای برندینگ است که ترافیک را به سمت وب سایت شما هدایت می کند. محتوا  می تواند هر فرمتی را به خود بگیرد.تنها لازم است که خلاق باشید.

۱۰.بازاریابی  ایمیلی

زمانی که شما یک پیام تجاری را از طریق ایمیل به یک لیستی از مشتریان بالقوه ارسال می کنید، این فرایند استراتژی بازاریابی ایمیلی نامیده می شود.

 

ادامه دارد…

منبع:  Thirteen ways you can make digital marketing work for you

مترجم :معصومه منصورنژاد

 

۱۳ راه برای استفاده از بازاریابی دیجیتالی(بخش اول)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*