بهینه وب
خانه » مقالات ترجمه شده » ۱۳ راه برای استفاده از بازاریابی دیجیتالی(بخش آخر)

۱۳ راه برای استفاده از بازاریابی دیجیتالی(بخش آخر)

در بخش اول و دوم مقاله «۱۳ راه برای استفاده از بازاریابی دیجیتالی»، نه روش از روش های مختلف استفاده از رسانه های دیجیتال به منظور مشتری سازی برای راه اندازی و یا کسب و کار فعلی خود را بیان کردیم، در بخش دوم این مقاله نیز ضمن بیان روش های باقی مانده، به نتیجه گیری مباحث خواهیم پرداخت.

 

۱۰.بازاریابی  ایمیلی

زمانی که شما یک پیام تجاری را از طریق ایمیل به یک لیستی از مشتریان بالقوه ارسال می کنید، این فرایند استراتژی بازاریابی ایمیلی نامیده می شود.

شما می توانید از طریق یک نرم افزار موثر بازاریابی ایمیل، لیستی از ایمیل هایی را نگه داری کنید که بر اساس فاکتورهای متعدد از جملهLike و dislike مشتریان، مجزا  شده اند. به یاد داشته باشید که ارسال ایمیل های شخصی به گشترش اعتماد مشتریان کمک می کند.

با این حال، توجه داشته باشید که بازاریابی ایمیلی همچنین ممکن است به عنوان هرزه نویسی ((spamming (به سوءاستفاده از ابزارهای الکترونیکی مانند ای‌میل، مسنجر، گروه‌های خبری ، فاکس، پیام کوتاه و… برای ارسال پیام به تعداد زیاد و به صورت ناخواسته اسپم می‌گویند ) در نظر گرفته شود و قوانینی علیه آن در برخی از کشورها وجود دارد.

۱۱. بازاریابی رابطه ای (Affiliate Marketing)

بازاریابی رابطه ای، برنامه بازاریابی مبتنی بر عملکرد است، که در آن به شرکت ها هزینه پرداخت می شود تا برای شما مشتری  به ارمغان بیاورند.

ممکن است تمایل داشته باشید که در بخشی از برنامه های این بازاریابی در شرکت های مختلف سهیم باشید. اساسا، شرکت ها فضایی را در میان صفحات خود به منظور تبلیغات کسب و کارتان در اختیار شما قرار می دهند. و به شما در مشتری سازی کمک می کنند. و شما بر اساس مدل سود دهی به آن ها هزینه ای را پرداخت خواهید کرد.

ممکن است شما از یک شبکه وابسته(Affiliate Network)  کمکی را در دسترس داشته باشید که پایگاه بزرگی از شرکت ها  و دیگر مزایا مانند فناوری ردیابی و گزارش را در اختیار شما قرار دهد.

بازاریابی وابسته به ویژه برای راه اندازی یک کسب و کار مفید هستند، زیرا که ترافیک بیشتری را از طریق سایت های پر ترافیک برای کسب و کار شما به ارمغان میاورند.

در اصل، بازاریابی وابسته یک وضعیت برد-برد برای هر دوی بازرگانان و شرکت هامی باشد.

سایت هایی مانند آمازون، eBay ، LinkShare و Flipkart بر روی برنامه های وابسته اجرا می شوند. در واقع، بسیاری از کسب و کارهای آنلاین، با ترافیک قابل ملاحظه، برنامه های وابسته مخصوص به خود را دارند.

۱۲. برنامه ریزی و  خرید رسانه های دیجیتال

هنگامی که یک سازمان رسانه ای تحقیقاتی را به عمل می آورد و یک چارچوب استراتژی جامعی را فراهم می کند، آن را برنامه ریزی رسانه های دیجیتالی گویند.

فروش و نرخ تبدیل را افزایش دهید ، یک نام تجاری جدید را راه اندازی، یا نام تجاری قبلی را ارتقا دهید ، و یا حتی رفتار و نظر مشتریان را تغییر دهید. آژانس رسانه ای، سیستم عامل ها و فرمت های مختلفی را برای رسیدن به مخاطبان مطلوب خود در نظر دارد. این  برنامه دستیابی و تناوب برنامه های کاربردی متفاوت مبتنی بر وب و تلفن همراه را مورد مطالعه قرار می دهد..

آژانس با شرکای مختلف کار می کند و فضا و ایده های مربوطه را خریداری می کند. این کار  خرید رسانه ای نام دارد.

در اصل، خرید و برنامه ریزی رسانه ای مستلزم تمام استراتژی هایی است که در بالا مورد بحث قرار گرفته است.

۱۳. تجزیه و تحلیل وب سایت

شاید مهم ترین جنبه ی بازاریابی دیجیتال شما،  تجزیه و تحلیل وب است.

اساسا، تجزیه و تحلیل ترافیک وب سایت به شما کمک می کند تا به جمع آوری، اندازه گیری، درک، تجزیه و تحلیل، برنامه ریزی، گزارش و پیش بینی فعالیت های وبی برای کسب و کار خود بپردازید.

تجزیه و تحلیل ترافیک نباید با آمار بازدید سایت اشتباه گرفته شود. همانطور که متضاد گزارش دهی ساده است. تجزیه و تحلیل ترافیک وب سایت ، تجزیه و تحلیل ها و  زوایای مختلفی برای اندیشیدن در مورد شخص روبروی کسب و کارتان را در اختار شما قرار می دهد.

برخی از مهم ترین ابزارهای تحلیل وب سایت شامل گوگل آنالیز، Spring Metrics ، Woopra, Clicky, Mint  و Chartbeat. می باشد

بدیهی است که هر تبلیغ گری باید از تجزیه و تحلیل وب سایت به منظور درک کسب و کار خود و بهبود نرخ تبدیل و نرخ بازگشت سرمایه استفاده کند.

۱۳ راه برای استفاده از بازاریابی دیجیتالی(بخش آخر)

۱۳ راه برای استفاده از بازاریابی دیجیتالی(بخش آخر)

نتیجه گیری

شما باید استراتژی های بازاریابی مختلفی را برای کسب و کار خود  به کار ببرید و  سپس به این برسید که کدام یک بهتر جواب میدهد.  در اغلب موارد، ترکیبی از استراتژی های متفاوت است که در خدمت اهداف شما قرار خواهد گرفت.

بازاریابی دیجیتال یک رسانه پویا است و همیشه باید خود را با تغییرات مطابقت دهید . از یک ابزار تجزیه و تحلیل وب سایت برای پیگیری عملکرد خود استفاده و برای حرکت بعدی خود برنامه ریزی کنید.

 

منبع:  Thirteen ways you can make digital marketing work for you

مترجم :معصومه منصورنژاد

 

۱۳ راه برای استفاده از بازاریابی دیجیتالی(بخش اول)

۱۳ راه برای استفاده از بازاریابی دیجیتالی(بخش دوم)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*