بهینه وب
خانه » مقالات ترجمه شده » ۱۱ نکته برای داشتن خرید آنلاینی مطمئن (قسمت سوم)

۱۱ نکته برای داشتن خرید آنلاینی مطمئن (قسمت سوم)

۱۱ نکته برای داشتن خرید آنلاینی مطمئن

hand

۷. برای خرید آنلاین به تلفن همراه هم فکر کنید

فدراسیون خرده فروشی ملی می گوید که ۵٫۷ درصد افراد قبل از خرید از طریق تلفن همراه ابتدا از معتبر بودن این کار مطمين می شوند. و بعد اقدام به خرید از طریق دستگاه تلفن همراه می کنند. واقعا نیازی نیست که در مورد خرید از طریق دستگاه تلفن همراه در مقایسه با خرید آنلاین نگران باشیم. ترفند این است که از برنامه هایی که به طور مستقیم توسط خرده فروشانی چون آمازون، Target، و غیره ارائه شده، استفاده کنید. با استفاده از نرم افزار آنچه را که می خواهید، می یابید و سپس مستقیما و بدون رفتن به فروشگاه و یا به وب سایت آن را خریداری می کنید.

برای کسب اطلاعات کامل تر،راهنمایی های ما برای خرید مطمئن بر روی دستگاه تلفن همراهرا بخوانید.

۸ . از پایانه های عمومی دوری کنیم

خوشبختانه نیازی نیست که به شما گوشزد کنیم که استفاده از یک کامپیوتر عمومی برای خرید ایده نامناسبی است، اما با این وجود این کار را می کنیم. اگر این کار را انجام می دهید، فقط به یاد داشته باشید هر زمانی که از یک پایانه عمومی استفاده کردید، از سیستم خارج شوید، حتی اگر فقط ایمیل خود را چک کرده باشید. نظرتان درباره استفاده از لپ تاپ شخصی خودتان هنگامیکه در حال خرید در بیرون منزل هستید، چیست؟ تنها یک امکان وجود دارد، این که کارت اعتباری شما را در حین بررسی  از دستتان بربایند، اما زمانی که باید تاریخ انقضا و اعداد را بر روی یک وب سایت وارد کنید، در حالی که در یک کافه عمومی نشسته اید، مثل یک گانگستر رفتار کنید: پشت به دیوار و رو به در بنشینید.

wifi-safety

۹. Wi-Fi خود را شخصی سازی کنید

اگر تصمیم دارید که با لپتاپ شخصیتان برای خرید به بیرون بروید، به اتصال Wi-Fi نیاز خواهید داشت. اگر دسترسی شما به وب از طریق شبکه مجازی اختصاصی (وی پی ان) می باشد، فقط از کانکشن بصورت وایرلس استفاده کنید. اگر از کارفرمای خود یک VPN  دریافت نکرده اید، می توانید یک نمونه رایگان آن را از طریق AnchorFree Hotspot Shield  راه اندازی کنید، اگر می توانید، تبلیغات را تحمل کنید، در غیر این صورت مبلغ ۴٫۹۹ $ در ماه و یا $ ۴۴٫۹۹ در سال پرداخت کنید تا از تبلیغات خلاص شوید. حتی یک نسخه نرم افزار IOS در هات اسپات شیلد وجود دارد، اما پس از هفت روز اول، ۹۹ $ در هر ماه و یا ۹٫۹۹ $ در هر سال هزینه بر میدارد.

به هر حال، در حال حاضر زمان مناسبی برای امتحان هات اسپاتی که با آن ناآشنا هستید، نمی باشد. از شبکه هایی که نسبت به آن شناخت دارید، استفاده کنید. حتی اگر آنها رایگان هستند، مانند شبکه هایی که در استارباکس یا فروشگاه های بارنز اند نوبل (Barnes & Noble) هستند که توسط AT & T طراحی شده است. به دنبال شبکه ای به نام “attwifi” باشید و سپس یک مرورگر را باز کنید تا بر روی گزینه “walled garden”  برای دسترسی نهایی کلیک کنید. شما همچنین می توانید از Wi-Fi رایگان در مک دونالد، نان Panera و مکان های شرکت FedEx استفاده کنید و در اینجا جا دارد که به کتابخانه ها و کافه های محلی نیز اشاره شود.

secure_card

۱۰. موجودی حساب کارت ها را چک کنید

کارت های هدیه پرطرفدارترین هدیه تعطیلات در هر سال است و  امسال هم از این امر مستثنی نخواهد بود. در هنگام خرید یک کارت حواستان به منبع سایت باشید. کلاهبرداران کارت های هدیه را بدون موجودی یا با موجودی اندک در سایت هایی مانند eBay به مزایده میگذارند.

۱۱. نسبت به صحت و درستی همه چیز اطمینان حاصل کنید

یک بار دیگر، مک آفی (McAfee) یک لیست از دوازده کلاهبرداری کریسمس (Twelve Scams of Christmast) را گردآوری کرده است که شامل تمامی نکاتی است که باید هنگام خرید آنلاین از آن مطلع باشیم. ” کوپن اسکم” (coupon scam) ارائه کننده محصولی رایگان برای خرید می باشد. این محصول به ویژه می تواند آی پد باشد که ابزاری پر مخاطب در تعطیلات می‌باشد. کوپن اسکم حتی پیشنهادات شغلی در ایام تعطیلات را ارايه می دهد. بسیاری از این “پیشنهادها” از طریق شبکه های اجتماعی ارسال می شود. حتی مراقب دوستان خود که ممکن است از روی نادانی چنین مطالبی را برای شما ارسال کنند، باشید. حتی اگر پیامی از دوستی دریافت می کنید که ادعا می کند از او سرقت شده، به خصوص زمانی که آن شخص در خارج از کشور است و به دنبال انتقال تلگرافی پول می باشد، بسیار محتاط رفتار کنید، مگر در شرایطی که می توانید شخصا با آن شخص صحبت کنید و ازصحت ماجرا اطمینان حاصل کنید. تردید و احتیاط در بسیاری از موارد می تواند شما را در یک مسیر طولانی به سوی محافظت از سرقت اطلاعات کارتتان پیش ببرد.

۱۱ نکته برای داشتن خرید آنلاینی مطمئن (قسمت اول)

۱۱ نکته برای داشتن خرید آنلاینی مطمئن (قسمت دوم)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*