بهینه وب
خانه » مقالات ترجمه شده » چرا باید برای توسعه سایت به CMS اتکار کرد، ۸ دلیل (قسمت دوم)

چرا باید برای توسعه سایت به CMS اتکار کرد، ۸ دلیل (قسمت دوم)

چرا باید برای توسعه سایت به CMS اتکار کرد، ۸ دلیل (قسمت دوم)

۳) نرم افزار WYSIWYG editors سفارشی سازی به شیوه آسان را پیشنهاد میکند

زمانی که ویراستاران WYSIWYG  و سازندگان وب سایت (website builders) به روی کار آمدند، درباره ی استفاده صحیح آن ها صحبت های بسیاری صورت گرفت. داریل کوپر در یکی از گزارش های خود را برای WorldCamp سال ۲۰۰۹ ساخته شده بیانیه ای صادر میکند که ویراستاران بصری ویراستارانی هستند که آنچه که می بینند همه ی آن چیزیست که دریافت می کننند. (WYSIWYkoG).

از آن زمان، برنامه های visual editor  (ویراستار بصری) تا حد زیادی تکامل یافتند. ابزار بسیاری چون سازندگان وب سایت، و دیگر خدمات (به عنوان مثال MAILCHIMP) هستند که  ازویراستار بصری (drag-and-drop) استفاده می کند تا برای کاربران امکان ساخت وب سایت و یا سفارشی کردن طراحی ها را فراهم سازد.

WYSIWYG این امکان را برای کاربران فراهم می کند که بدون نیاز به مهارت های برنامه نویسی برای تنظیم طراحی به وب سایت مورد نظر خود از لحاظ ظاهر دست می یابند. البته، خطر آن وجود دارد، کاربرانی که درک صحیحی از اصول طراحی وب و یا تکنیک های UX ندارند، به نتایج نه چندان جالبی دست بیایند. چه کسی گفته است که در وب سایت های سفارشی احتمال بروز چنین خطراتی وجود ندارد؟

قالب بیشتر وب سایت های پیشنهادی سیستم مدیریت محتوا توسط طراحان حرفه ای ساخته شده است، بنابراین بهترین راه برای جلوگیری از آسیب زدن به طراحی ایجاد حداقل تغییرات ممکن است. از نظر تئوری، بهترین راه این برای این امر وجود فردی است که بدون مداخله در طراحی و قالب آن از محتوای وب سایت شما محافظت کند.

۴) سیستم های مدیریت محتوا وب سایت های پاسخگو را ارايه می دهند

امروزه CMS پاسخگو یک واقعیت است. اکثر طراحان وب سایت با سیستم مدیریت محتوا راه حل های آماده ای را ارايه می دهند که برای تمامی دستگاه های تلفن همراه پاسخگو است.

بنابراین، در طراحی وبسایت های مدرن بوضوح پنلی این چنینی خواهید دید که نشان میدهد الگو در تبلت ها و تلفن های هوشمند به چه صورت است

, Squarespace Webflow و بسیاری از ابزار های طراحی دیگر نیازهای کاربران را با الگوهایی (responsive-out-of-the-shelf)  تامین می نماید که در صفحات کوچکتر بسیار جالب به نظر میرسند. MotoCMS فراتر از این امر رفته است و تنظیمات مازادی را برای طرح بندی تبلت ها و تلفن های هوشمند تمهید نموده است تا تصاویر٬ متون  و فهرست ها در تجهیزات قابل حمل (portable devices) هماهنگ تر بنظر برسند.

با CMS صحیح می توانید مشاهده نمایید که بعدها  وبسایت شما چه عملکردی در تجهیزات مختلف خواهد داشت.

۵) سرعت بارگیری مسئله ساز نمی باشد

برخی از کاربران سیستم های مدیریت محتوا را بدلیل سرعت پایین بارگیری و تجارب ضعیف کاربران از این امر سرزنش می نمایند. در واقع٬ مشکل بارگیری ممکن است برای هر وبسایت ٬ طراحی استودیو وب و یا تم CMS یا یک الگو پیش اید.

سرعت بارگیری بستگی به فاکتورهای بسیاری دارد . کاربر نمی تواند CMS را بنا به اپلود تصاویر حجیم یا انتخاب گروه های با کیفیت پایین سرزنش نماید. اگر شما راهبردهای گوگل را دنبال نمایید و سرعت وبسایت را با ماژول سرعت صفحه چک کنید، خواهید دید که دقیقا  چه چیزی موجب کاهش سرعت عملکرد وبسایت شما و سرعت بخشیدن به ان می شود.

۶) اغلب CMS های مدرن راهکارهای  سازگار با SEO  ارائه می نمایند.

در ابتدا، اجازه دهید شفاف سازی کنیم: می توان گفت برای داشتن وبسایت سازگار با SEO ٬ به یک وبمستر یا شخصی نیاز دارید که مدیریت بهینه سازی وب سایت شما را بر عهده داشته باشد. و همچنین بایستی یاد بگیرید که این کار را خودتان نیز انجام دهید. CMS می تواند دامنه ی جامعی از ابزارها برای  بهینه سازی صحیح وبسایت را نیز ارائه نماید.

با دقت گزینه های موجود در SEO را حین انتخاب CMS برای وبسایت های آتی  بررسی نمایید. برخی از سیستم ها به کاربرانشان امکان انتخاب عنوان صفحه٬ توضیحات و واژگان کلیدی را می دهد. برخی دیگر مانند WeBFLOW به بهینه سازی گزینه های اصلی SEO (مانند تگ ها و توضیحات تصاویر)٬  همزمانسازی وب مستر گوگل و حساب های تحلیلی برای دریافت اطلاعات جدید درباره ی  ترافیک موجود وغیره کمک می نمایند. جوملا و سایر CMS های معروف اتصال راحت  و بهینه سازی  موتور جستجو به یک سطح بالاتر  را ممکن می سازند. به خاطر داشته باشید که عدم اتصال یا CMS های سازگار با CMS موجب ارتقا شما می شود.

چرا باید برای توسعه سایت به CMS اتکار کرد، ۸ دلیل (قسمت اول)

چرا باید برای توسعه سایت به CMS اتکار کرد، ۸ دلیل (قسمت سوم)

یک نظر

  1. bad as a company. some companies do…not proofread their work and send it out to the client. you do not want content on your site containing grammatical errors and misplelsings. it is common for companies to find out the blog writing service is not really a blog…

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*