بهینه وب
خانه » مقالات ترجمه شده » چرا باید برای توسعه سایت به CMS اتکار کرد، ۸ دلیل (قسمت اول)

چرا باید برای توسعه سایت به CMS اتکار کرد، ۸ دلیل (قسمت اول)

چرا باید برای توسعه سایت به CMS اتکار کرد، ۸ دلیل (قسمت اول)

هر صاحب وب سایت، قبل از سفارش یک وب سایت، با یک دوراهی مواجه می شود: اینکه آیا از خدمات یک توسعه دهنده حرفه ای استفاده کند و یا یکی از راه حل های آماده پیشنهادی سیستم های مدیریت محتوا (CMS) را به کار بگیرد.

رقابتی میان توسعه دهندگان وب سایت و سازندگان وب سایت بازاری وجود دارد. چه کسی گزینه راحت تری را جهت ساخت یک وب سایت کاملا کاربردی که مدیریت و سفارشی سازی آن آسان است و بر روی هر دستگاهی مناسب به نظر می رسد، پیشنهاد می دهد؟

افراد حرفه ای سیستم مدیریت محتوا به جهت ارائه ی کد های بی کیفیت و آسیب پذیری سایت مورد انتقاد قرار می دهند. سازندگان وب سایت واکنش نشان میدهند و به قیمت بالای وب سایت هایی که توسط استودیو ساخته می شوند، اشاره دارند.

واقعیت این است که هر دوی آن ها اگر برای مشکل مشتری پاسخی ارائه دهند، خوب هستند. بیشتر مشکلات مربوط به CMS زمانی اتفاق می افتد که ارائه دهندگان خدمات، به کاربران بی تجربه اختیار تام میدهند. با این حال حتی چنین مواردی را می توان با پشتیانی حرفه ای و یا با استفاده از خدمات تیم توسعه که هر کاربر CMS خواستار آن است، حل نمود.

هدف سیستم مدیریت محتوا (CMS)، همانگونه که از مخفف آن مشخص است،  فراهم کردن فرصتی برای کاربران جهت مدیریت محتوای وب سایتشان بدون کمک بیرونی است. بسیاری از CMS های مدرن راه حل های آماده برای انواع متعددی از وب سایت، فروشگاه های آنلاین، وبلاگ ها، و کسب و کارها ارائه می دهند.

مشکل آنجایی است که کاربرانی که قالب های زیبا را از ارائه دهندگان خدمات در یافت می کنند، به سلیقه خود شروع به تغییر همه چیز جهت “سفارشی سازی” وب سایت خود می کنند. سفارشی سازی یک مشکل نیست، اما مواردی چون پالت رنگ، کد و برخی از عناصر دیگر هستند که نباید توسط کاربران بی تجربه تغییر کنند.

۱)سیستم مدیریت محتوا تنوع عظیمی از قالب ها را ارايه می دهد

سیستم های ساخت وب سایت های مدرن قالب های زیبایی را تولید می کنند که مدیریت و یا تنظیم آن جهت دستیابی به یک طراحی بی نظیر با کم ترین تلاش آسان است. دورانی که CMS فقط توسط کسب و کارهای کوچک و یا سازندگان مبتدی وبلاگ ها استفاده می شد،  به پایان رسیده است. امروزه حتی شرکت های بزرگ نیز از سیستم های مدیریت محتوایی چون وردپرس و یا حتی Squarespace جهت راه اندازی وبلاگ های خود، و یا وب سایت های ویژه برندهای خاص و مجموعه ای از محصولات استفاده می کنند.

به عنوان مثال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) بر روی Squarespace ساخته شده است.

۲) مدیریت صفحات متعدد به سادگی آب خوردن می باشد.

افزودن یک صفحه جدید در CMS ای که به درستی طراحی و کد گزاری شده بسیار ساده است و نیازی به فکر ندارد. چنین سیستمی این امکان را فراهم می سازد که از طریق یک URL خودکار و کد تمیز (clean code) تنها با چند کلیک صفحات جدید بسازید. برای مثال پنل wp-admin به صورت خودکار URL ای را برای یک صفحه از عنوانش تولید می کند. یک صاحب سایت می تواند این URL را پیش از انتشار صفحه تغییر دهد تا برای مثال کوتاه تر و رقابتی تر به نظر آید و یا علايم غیر ضروری و اعداد را از آن حذف کند.

یکی از مشکلات عمده ای است که می تواند برای یک وب سایت چند صفحه ای اتفاق بیفتد، مشکلاتی در راستای ساختار آن است. هر صاحب وب سایت باید مراقب هوش مصنوعی (IA) خود باشد و ساختاری را بسازد که بقای آن آسان تر و برای کاربران روشن و مشخص باشد. اطمینان حاصل کنید که CMS انتخابی شما تنظیمات شاخه های اصلی (parent categories) و شاخه های فرعی (sub-categories categories) را شامل می شود.

چرا باید برای توسعه سایت به CMS اتکار کرد، ۸ دلیل (قسمت دوم)

چرا باید برای توسعه سایت به CMS اتکار کرد، ۸ دلیل (قسمت سوم)

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*