بهینه وب
خانه » هفت گام طلایی » پیاده سازی وب سایت

پیاده سازی وب سایت

تعریف پیاده سازی وب سایت

پیاده‌سازی وب سایت فرایندی است که طی آن، کدهای وب‌سایت شما ایجاد می شوند. در نتیجه این کدها توسط مرورگر اجرا می‌شوند و شما می‌توانید سایت خود را به صورت آنلاین ببینید. برای پیاده‌سازی وب‌سایت از زبان‌های مختلف برنامه نویسی استفاده می‌شود.

پیاده سازی با استفاده از روش‌های استاندارد و به‌ روز می تواند به این موضوع منجر گردد که، سایت در تمام مرورگرهای به روز (Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer و Apple Safari) با سرعت بالایی نمایش داده شود.

web-implementation

برای طراحی یک وب سایت از مجموعه‌ ای از ابزارها و زبان‌های مختلف استفاده می‌شود. بعضی از این ابزارها و زبان ها عبارتند از HTML, CSS, Java Script, PHP, ASP.Net, Perl, Ruby on Rails و…

علاوه بر موارد قبلی، در طراحی‌های مدرن امروزی، از بسیاری از چارچوب های کاری (Framework ها) استفاده می شود. برخی از این چارچوب های کاری عبارتند از jQuery, Mootools, EXTJS, Twitter Bootstrap, YUI و…

از سوی دیگر برای طراحی وب‌سایت معمولا دو راه اصلی وجود دارد که شامل استفاده از سیستم‌ های مدیریت محتوا (CMS) و یا کدنویسی وب‌ سایت از ابتدا می‌ باشد. انتخاب یکی از این دو روش، بستگی به درخواست های تعریف شده و جزئیات هر کدام از آن درخواست‌ها دارد. در بسیاری از موارد، می‌توان از سیستم‌های مدیریت محتوا استفاده کرد و به نتیجه‌ی مطلوب رسید.

از طرف دیگر در صورتی که برآورده کردن نیازهای شما شامل موارد خاصی باشد که به همان صورت در سیستم‌های مدیریت محتوا پیش‌بینی نشده باشد، یا این که جزئیاتی مورد نظر شما باشد که در سیستم مدیریت محتوای مورد نظر قابلیت تامین آن درخواست نباشد، در آن صورت پیشنهاد ما کدنویسی از ابتدا است تا وب‌سایت نهایی با درخواست شما کاملا مطابق باشد. بر همین اساس، زبان و ابزار طراحی سایت با توجه به هدف و ساختار مورد نظر انتخاب می‌شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*