بهینه وب
خانه » هفت گام طلایی » هفت گام طلایی بهینه وب

هفت گام طلایی بهینه وب

گام اول: استراتژی وب

استراتژی الگویی بنیادی از اهداف فعلی و برنامه ریزی شده، بهره برداری و تخصیص منابع و تعاملات یک سازمان با بازارها، رقبا و دیگر عوامل محیطی است. طبق این تعریف یک استراتژی باید سه چیز را مشخص کند: چه اهدافی باید محقق گردد. روی کدام صنایع، بازارها و محصول‌ها باید تمرکز کرد.

گام دوم: برنامه ریزی وب سایت

برنامه ریزی اصلی ضروری در کلیه امور به شمار می رود. فضای مجازی از آن جمله موقعیت هایی است که حضور موثر و تاثیرگذار در آن نیاز به یک نقشه راه و برنامه دقیق و پویا و مدون دارد.

گام سوم: محتوای وب سایت

محتوا هر گونه متن، صوت و تصویر، انیمیشن که برروی وب سایت قرار می گیرد محتوا گفته می شود. لو روزنفلد و پیتر مرویل: “محتوای گسترده به عنوان مسائل در وب سایت خودکه ممکن است شامل اسناد، داده ها، برنامه های کاربردی، خدمات الکترونیکی، تصاویر و… باشد.

گام چهارم: طراحی وب سایت

طراحی وب طرح وب، به قالب نمایشی و طراحی گرافیکی صفحات موجود در وب‌سایت می‌گویند که معرف محتوا و مطالب آن وب‌سایت می‌باشد. در هنگام طراحی ظاهر سایت موارد زیادی در نظر گرفته می‌شوند که در نتیجه‌ی آن، سایت قابل فهم می‌شود و برقراری ارتبــاط با آن، آسـان می‌شود.

گام پنجم: میزبانی وب

برای این که وب‌سایت همیشه در دسترس باشد و دیده شود، و​ب‌سایت باید در مکانی امن میزبانی شود. به عبارت دیگر منظور از میزبانی وب یا خدمات هاستینگ، سرویسی است که وبسایت را در دسترس کاربران قرار میدهد.

گام ششم: پیاده سازی وب سایت

پیاده‌سازی وب سایت فرایندی است که طی آن، کدهای وب‌سایت شما ایجاد می شوند. در نتیجه این کدها توسط مرورگر اجرا می‌شوند و شما می‌توانید سایت خود را به صورت آنلاین ببینید. برای پیاده‌سازی وب‌سایت از زبان‌های مختلف برنامه نویسی استفاده می‌شود.

گام هفتم: بازاریابی اینترنتی

بازاریابی جدید به نظر فیلیپ کاتلر، بازاریابی عبارت است از: “فعالیتی انسانی در جهت ارضای نیازها وخواسته ها ازطریق فرایند مبادله” ابعاد گوناگون مارکتینگ بازار گرایی گرایش به بازار و نیاز مشتریان اولین ویژگی بازاریابی جدید است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*