بهینه وب
خانه » مقالات ترجمه شده » نگاهی به جدیدترین رویکردهای رسانه های دیجیتال در تکنولوژی و نحوه ی تاثیر گذاری ان ها بر بازاریابی سال ۲۰۱۶(بخش دوم)

نگاهی به جدیدترین رویکردهای رسانه های دیجیتال در تکنولوژی و نحوه ی تاثیر گذاری ان ها بر بازاریابی سال ۲۰۱۶(بخش دوم)

رویکردهای موجود در رفتار خرید مصرف کننده

طبق دیدگاه های بازاریابی و بازرگانی، تغییر در کاربرد مصرف کننده از رسانه ها و تکنولوژی های دیجیتال در درک رویکردهای بازاریابی دیجیتال ضروری است. تصمیمات کنونی مصرف کننده در خرید بسیار پیچیده تر شده است.

 

پیچیدگی جالب تصمیمات خرید

ما به طور مداوم شاهد افزایش پیچیدگی رفتار تصمیم گیری مصرف کننده هستیم. این چنین رفتاری طبق GfK، تحلیل گر جستجوها به مرور زمان دال بر پیچیدگی های کنونی پرسه زدن مشتری ها در تجهیزات چندگانه می باشد، به ویژه برای مشارکت بالا یا  میزان خرید بالا،  در این جا مانند بیمه.

 

3

شکل نشان می دهد که تصمیمات خرید کنونی به چه صورت می باشد. طی ۳۵ روز ۹ بازدید از ۵ وب سایت مختلف صورت گرفته  که به طور کلی ۳۴ دقیقه به طول انجامیده است. تاثیر کانال های انلاین با ۸۲% خریدارانی که به طور انلاین جستجو می کنند در مقابل ۴% کاربرد افلاین قرار گرفته است.

افزایش کاربرد موبایل

امسال شاهد رشد مداوم در کاربرد موبایل بوده ایم، که از اوایل سال به وضوح توسط  Mary Meeker’s annual mobile trends round-up نشان داده شده است. بنابراین، جای تعجب نیست که کاربرد بازاریابی همراه به یکی از رویکردهای کلیدی سال ۲۰۱۶ مبدل شود.

4

تحول دیجیتال : از سیلوهای  دیجیتال تا تیم های ائتلافی

تا یک زمان صحبت زیادی در مورد نیاز به  جهان بازاریابی پسا دیجیتال صورت می گرفته که در ان جا کاربرد رسانه و تکنولوژی دیجیتال همیشه در دسترس بوده و ما دیگر” فعالیت های بازاریابی دیجیتال” را کاملا تفکیک نمی نماییم زیرا ان ها بایستی کاملا جامع بوده و متعلق به بازاریابی باشند. این تفکر با تغییر در مصرف رسانه ای مصرف کنندگان تحریک شده است که در ان  بدون تفکر درباره ی تجهیزات یا کانال هابه مصرف محتوا در فرمت های مختلف می پردازند. تفکر پسا دیجیتال تحت تاثیر مسئله ی مدیریت فعالیت های بازاریابی قرار دارد که در ان یک مسئله ی مشترک با مهارت دیجیتالی این است که سیلوهای دیجیتال زمانی بوجود می ایند که بخش های مختلف بازاریابی و نمایندگی هایشان که تعامل موثری ندارند موجب وخیم تر شدن منازعاتی شده اند که در رسانه کاربردی ندارند.

برای مثال طبق مصاحبه با TFM، HSBC رییس کل بازاریابی در بانکداری و بازارهای جهانی، اماندا ریندل اظهار داشت که واژه ی “دیجیتال” را برای تشویق تیم برای داشتن تفکری ورا سیلوهای سازمانی، منع نموده است. ریندل اظهار داشت که:

“ما بایستی به عقب باز گردیم و ببنیم بازاریابی چیست. اغلب مردم بایستی داروی دیجیتال را کاملا مجزا تلقی نمایند و به بهترین عملکردها رجوع نمایند”.

او اظهار دارد که نقش هایی که او بدنبالشان است مهندسی مشتریان می باشد. مسئله ی کلیدی برای HSBC این است که رویکردهای بسیاری در مورد مشتریان وجود دارد ولی داشتن پرسنل برای تفسیر فعالیت ها یک مانع محسوب می شود.

ما به نقش های رویکردی مشتریان نیاز داریم زمانی که شغل ان ها رویکرد محسوب می شود ولی در مورد این مبحث نیز می باشد که در واقع ان رویکردها به چه معنا هستند؟ حال شما دارای رویکردهای بسیاری هستید که می توانید بگویید بایستی چه کاری انجام دهیم؟ شما چگونه این موارد را لحاظ می نمایید و ان را به مقوله ی سودمند برای مشتری مبدل می نمایید؟ این دقیقا همان چیزی است که باید انجام دهیم.

جف داد ، مدیر اجرایی Tele 2 هلند تا اوریل ۲۰۱۴ بود که اخیرا CMO رسانه ی ویرجین در سپتامبر ۲۰۱۴ در صحبتی با مجله ی کاتالیست CIM اظهار داشت: “برای صحبت در مورد دیجیتال به عنوان نوعی نهاد مجزا به درکی نمیرسیم. دنیای  ما دیجیتال می باشد، که  برای تجارت روش کاملا انعطاف پذیر، موثر و مفیدی می باشد “.

او ادامه داد: صحبت های زیادی در مورد نقش ها شده است:” عناوین شغل دیجیتال، استراتژی های دیجیتال” . دیجیتال چیزی نیست که نیاز به عنوان شغلی داشته باشد. این امر موجب جاودانه شدن فردیت دیجیتالیزه بودن شده است. من برخی از اصطلاحات رایج مورد استفاده را ارائه نموده ام.

این نشان دهنده ی راهی است که بایستی در اینده در پیش گرفته شود، ولی برای برخی از تجارت هایی که شروع به تطابق با بازاریابی دیجیتال نموده اند، فاصله ی زیادی با واقعیت دارد. در مقاله ی A “Post Digital” World, Really?  دیوید سابل مدیرY&R و CEO اظهار نمود که جدای از مسئله ی پسا دیجیتال، ما در اغاز دیجیتال شدگی قرار داریم و می توانیم در همه جا به دنبال ایده های نوینی باشیم.

حین مذاکره با تجارت ها و درخواست از ان ها برای رتبه بند ظرفیت های دیجیتال، متوجه این امر شدم که بسیاری از موارد در مراحل اولیه ی اقتباس تکنیک های بازاریابی دیجیتال قرار دارند. نتایج حاصل از تعاملات جدید “ابزار محک بازاریابی دیجیتال” که به جزییات چیستی و چگونگی بازاریابی می پردازد، نشان می دهد که بسیاری از ان ها از مقیاس رشد ۵ مرحله ای در مرحله ی ۱ یا ۲ قرار دارند.

5

ادامه دارد…

 

نگاهی به جدیدترین رویکردهای رسانه های دیجیتال در تکنولوژی و نحوه ی تاثیر گذاری ان ها بر بازاریابی سال ۲۰۱۶(بخش اول)

نگاهی به جدیدترین رویکردهای رسانه های دیجیتال در تکنولوژی و نحوه ی تاثیر گذاری ان ها بر بازاریابی سال ۲۰۱۶(بخش سوم)

 

ترجمه: سمانه رستم خانی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*