بهینه وب
خانه » هفت گام طلایی » محتوای وب سایت

محتوای وب سایت

تعریف محتوا

هر گونه متن، صوت و تصویر، انیمیشن که برروی وب سایت قرار می گیرد محتوا گفته می شود.

لو روزنفلد و پیتر مرویل: “محتوای گسترده به عنوان مسائل در وب سایت خودکه ممکن است شامل اسناد، داده ها، برنامه های کاربردی، خدمات الکترونیکی، تصاویر، فایل های صوتی و تصویری، صفحات وب شخصی، پیام های ایمیل آرشیو شده وغیرهو ما شامل موارد آینده و همچنین حاضر است.

همانطور که از تعریف مشخص است محتوای هر وب سایت می تواند شامل متن به طور تنها مثل برخی موتورهای جست و جو، متن و تصویر و یا ترکیبی از همه موارد باشد.

جایگاه محتوا

محتوا در وب سایت مهمترین بخش و مهمترین و به مثابه خون وب سایت می باشد. این محتوا است که عامل اصلی در جذب و نگه داری مخاطب می باشد.

به واقع “محتوا پادشاه است” و تعیین کننده و نشان دهنده الگوی رفتاری وب سایت شما می باشد.

محتوای صحیح و مدیریت صحیح محتوا جایگاه مناسب در موتورهای جست و جو را برای وب سایت به همراه می آورد.

ضمن اینکه محتوای مناسب و درست تاثیر بسزایی در جذب و حفظ مخاطبین و مشتریان دارد و گسترش وب سایت شما دارد.

مدیریت محتوا

از آنجا که وب سایت ها اغلب پیچیده می باشند، اصطلاح “مدیریت محتوا” به نظر می رسد در اواخر ۱۹۹۰ به معنی شناسایی روش و یا در برخی موارد یک ابزار برای سازماندهی تمام عناصر گوناگون در یک وب سایت موجود است. مدیریت محتوا اغلب بدان معنی است که در یک کسب و کار است طیف وسیعی از افرادی که نقش مجزا به انجام این کار با مدیریت محتوا، مانند نویسنده محتوا، ویرایشگر، ناشر و مدیر وجود دارد.
مديريت محتوا، مديريت رسانه‌ها و محتوا است. هدف مديريت محتوا خدمت به همه كانال‌هاي توزيع است. علاوه بر اين، مديريت محتوا مي‌‌تواند كاركردهايي را هم براي تدارك، عرضه و توزيع اتوماتيك محتوا فراهم سازد.
مديريت محتواي وب براي اداره وب‌سايت‌هاي بزرگ‌تر به‌كار مي‌‌رود و از اين نظر جالب است كه به پردازش راحت محتواي وب و مديريت رسانه‌هايي كه عمدتاً براي اينترنت آماده مي‌‌شوند، كمك مي‌كند.

این همچنین بدان معنی است که ممکن است یک سیستم مدیریت محتوا وجود دارد که به موجب آن هر یک از نقش های مختلف سازماندهی برای ارائه کمک های خود را در کار با سیستم و سازماندهی اطلاعات برای وب سایت. کسب و کار نیز ممکن است اقدامات حفاظت محتوای مختلف، که معمولا فن آوری های مورد استفاده را به تلاش برای نا امید کپی برداری بدون اجازه استخدام.
حتی اگر کسب و کار ممکن است سازماندهی می کنند تا جمع آوری، شامل و نشان دهنده است که اطلاعات آنلاین، محتوا نیاز سازمان در چنین شیوه ای برای ارائه خواننده (مرورگر) با “تجربه مشتری” کلی این است که آسان برای استفاده، سایت را می توان با سهولت پیمایش و وب سایت می تواند نقش های کسب و کار، که شده است، برای فروش به مشتریان و یا بازار به محصولات و خدمات، و یا برای اطلاع رسانی به مشتریان به آن اختصاص داده شده به انجام برسانند.

شاخصه های تدوین محتوای پیشنهادی

  1. حیطه جغرافیایی
  2. مخاطبین اصلی یا مشتریان
  3. نوع فعالیت

فرایند تدوین محتوای پیشنهادی

Page-Web-Content

یک نظر

  1. Slam dunkin like Shaquille O’Neal, if he wrote intmorafive articles.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*