بهینه وب
خانه » هفت گام طلایی » طراحی وب سایت

طراحی وب سایت

طراحی وب

طرح وب، به قالب نمایشی و طراحی گرافیکی صفحات موجود در وب‌سایت می‌گویند که معرف محتوا و مطالب آن وب‌سایت می‌باشد. در هنگام طراحی ظاهر سایت موارد زیادی در نظر گرفته می‌شوند که در نتیجه‌ی آن، سایت قابل فهم می‌شود و برقـــراری ارتبــاط با آن، حتی برای مخاطبانی کـه آشنایی چندانی بـا وب ندارند، آســـان می‌شود.

طرح وب؛ جلوه بصـری وب‌گاه است و اولین بخش از یک صفحه‌ی وب است که ذهن مخاطب را با خود درگیر می‌کند. طراحی گرافیکی وب‌سایت با توجه به اینکه وب یک رسانه بصری می باشد، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در واقع در اینترنت بزرگی یا کوچکی شرکت و قابل اعتماد بودن یا نبودن آن، تا حد زیادی بر اساس وب‌سایت آن شرکت، مورد قضاوت مخاطبان قرار می‌گیرد. به طوری که گزافه نیست اگر بگوییم قابل اطمینان‌ترین و بهترین شرکت، شرکتی است که مناسب‌ترین و در عین حال زیباترین وب‌سایت را داشته باشد. البته این بدان معنا نیست که هر شرکتی که وب‌سایت ِ گرافیکی سنگینی دارد، وجهه‌ی بهتری در ذهن مخاطبان خواهد داشت، بلکه گرافیک وب‌سایت باید متناسب با نیاز شرکت یا سازمان، مخاطبان آن و قابلیت و کاربردهای آن طراحی شود.

بهترین روش برای انجام طراحی گرافیکی وب، پیاده‌سازی آن بر اساس نتایج معماری اطلاعات سایت می باشد. با این کار مطمئن خواهید شد که گرافیک سایت نه تنها به سهولت استفاده و خدمات کاربردی سایت لطمه نمی‌زند، بلکه به نوعی باعث جلب توجه بیشتر مخاطبان به وب‌سایت و رسیدن مالک آن به اهداف و اولویت‌های اولیه خود از پیاده‌سازی وب‌سایت خواهد شد.

ما در قسمت طراحی گرافیکی وب‌سایت در بهینه‌وب، با در نظر گرفتن هدف سایت و مخاطبان آن و با استفـاده از المان‌های متناسب، و از سوی دیگر به کمک ذهن خلاق و ذوق هنری طراحانمان، در بکار بردن ابعاد و رنگ‌ها، برای وب‌سایت شما طرحی پیشنهاد می‌دهیم که ضمن ایجـاد یکپارچگی در کلیه صفحات وب‌گاه، نمای تکرار شونده و خسته کننده را به مخاطب القا نکند.

در وب‌سایت باید از الگوی ثابتی در صفحات استفاده کرد که کاربر به هنگام دیدن صفحات متوجه این است که همه‌ی صفحات در یک سایت مشخص هستند.

web design

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*