بهینه وب
خانه » مقالات ترجمه شده » شبکه های اجتماعی (جلسه چهارم، مدیریت منابع انسانی بر اساس شبکه های اجتماعی)

شبکه های اجتماعی (جلسه چهارم، مدیریت منابع انسانی بر اساس شبکه های اجتماعی)

ارائه مدل مدیریت استراتژیک یافت منابع انسانی بر اساس شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی اینترنتی:

وب سایت یا مجموعه ای از وب سایت هایی است که به کاربران امکان می دهد، علاقه مندی ها، افکار و فعالیت های خود رابا یکدیگر به اشتراک بگذارند؛ به عبارت دیگر، شبکه های اجتماعی سایت هایی هستند که با استفاده از یک موتور جست وجوگر و افزودن امکاناتی مانند چت، پیام رسانی الکترونی، انتقال تصویر و صدا و…، امکان ارتباط بیشتر کاربران را در قالب شبکه ای از روابط فردی و گروهی فراهم می آورند. وبلاگ ها، فیس بوک، توییتر، یتوب. پادکست از جمله شبکه های اجتماعی مجازی هستند.

مدیریت استراتژیک منابع انسانی:

روشي است برای تصميم‌گيري درباره مقاصد و طرح‌هاي سازمان كه به مسائلي، مانند: اشتغال، كارمنديابي، آموزش، پاداش و مديريت عملكرد كاركنان مربوط مي‌شوند. در واقع مديريت استراتژيك منابع انساني به طور كلي به روابط ميان مديريت منابع انساني و مديريت استراتژيك سازمان مي‌پردازد. گستردگی و تنوع سرمایه ی اجتماعی موجود این شبکه ها را به قدرتی عظیم تبدیل نموده است. گواه این مدعا تاثیر شگرف اقتصادی ،سیاسی و فرهنگی است که این شبکه ها به پشتوانه ی نیروی انسانی شان بر جوامع و دولت های امروزی می گذارند.

قدرت اقصادی:

قدرت اقتصادی که شبکه های اجتماعی با تکیه برگستردگی نیروی انسانی یافته اند: گردش مالی سال گذشته فیس بوک بالغ بر ۱.۸۶  میلیارد دلار بوده و پیش بینی می شود که امسال به ۴ میلیارد دلار هم برسد.

قدرت سیاسی:

به گزارش ایسنا، مجله فوربس در گزارش جدیدی اقدام به معرفی جوانترین افراد قدرتمند جهان کرده است و بر اساس آن مارک زاکربرگ، بنیانگذار شبکه اجتماعی فیسبوک در مکان اول قرار گرفته است. زاکربرگ ۲۹ ساله، ثروتی بالغ بر ۱۴ میلیارد دلار دارد و یک هفتم جمعیت جهان در شبکه اجتماعی‌ که وی ابداع کرده است، عضو هستند.

تهیه و تدوین: گروه محتوایی بهینه وب

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*