بهینه وب
خانه » مقالات ترجمه شده » شبکه های اجتماعی (جلسه دوم، جایگاه شبکه های اجتماعی در تجارت)

شبکه های اجتماعی (جلسه دوم، جایگاه شبکه های اجتماعی در تجارت)

جایگاه شبکه های اجتماعی در تجارت

اینترنت و به ویژه محیط ارتباطات شبکه ای گسترده با بی نهایتهای نامشخص، اکوسیستم جدیدی برای کسب و کارها امروز آفریده و به شاهراهی اصلی در دنیای کسب و کار امروز تبدیل شده است.

براساس نمودار تحقیقاتی موسسه “شبكه های اجتماعی امروز” ،  ۷۱٫۸ درصد شرکتها و سازمانهای بزرگ جهان، در برندینگ خود از شبکه های اجتماعی بهره می گیرند.

شبکه اجتماعی مجازی یا شبکه اجتماعی اینترنتی، وب سایت یا مجموعه ای از وب سایت هایی است که به کاربران امکان می دهد، علاقه مندی ها، افکار و فعالیت های خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند؛ به عبارت دیگر، شبکه های اجتماعی سایت هایی هستند که با استفاده از یک موتور جست وجوگر و افزودن امکاناتی مانند چت، پیام رسانی الکترونیک، انتقال تصویر و صدا و…، امکان ارتباط بیشتر کاربران را در قالب شبکه ای از روابط فردی و گروهی فراهم می آورند.وبلاگ ها (۱)، فیس بوک(۲)، توییتر(۳)، یتوب(۴). پادکست(۵) از جمله شبکه های اجتماعی مجازی هستند.

سایت‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، گوگل پلاس و توییتر برای شما امکان ارتباطات مختلفی را فراهم می‌کنند، اما در عین حال اگر از آن‌ها به درستی استفاده نشود خیلی راحت می‌توانند تبدیل به پلت‌فرمی خطرناک برای لطمه و از بین رفتن شهرت شما نیز بشوند. برای اجتناب از چنین وضعیتی در نظر گرفتن موارد زیر می‌تواند یک راهنما و کمک کننده به حساب آید:

عدم درج نوشته‌های خسته کننده
عدم توهین به دیگران
تشویق و پشتیبانی از دیگران
جلوگیری از استفاده از عکس‌های مسئله دار

 

تهیه و تدوین: گروه محتوایی بهینه وب

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*