بهینه وب
خانه » مقالات ترجمه شده » شبکه های اجتماعی (جلسه اول، تجارت الکترونیک و شبکه های اجتماعی)

شبکه های اجتماعی (جلسه اول، تجارت الکترونیک و شبکه های اجتماعی)

تجارت الکترونیک و شبکه های اجتماعی

رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیک:

حجم تجارت الکترونیک تا سال آینده باید ۱۰۰ هزار میلیاردی شود.

رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیک سرعت بخشی به فضای تجارت الکترونیک را ضروری دانست و گفت: امروزه با گسترش فضای مجازی و ارتباطات محکومیم نگاه تجارت الکترونیکی را جایگزین نگاه سنتی به فضای کسب و کار کنیم. وی رتبه ایران در تجارت الکترونیک را ۶۹ بیان و عنوان کرد: در سال گذشته حدود ۵۲ هزار میلیارد تومان از طریق پرداخت الکترونیکی آنلاین به عرضه‌کنندگان ارائه شده است.

گرکانی‌نژاد با تاکید بر اینکه ارائه ایده‌های جدید باید محور اصلی تجارت الکترونیکی باشد، گفت: در سال ۱۳۹۵ باید میزان تجارت الکترونیکی را به ۱۰۰هزار میلیارد تومان برسانیم.

تاریخچه تجارت الکترونیک

دوره سخت افزاری : در این دوره برتری اقتصادی برای کشورهایی است که دارای مواد خام (منابع طبیعی) و عوامل تولید بیشتر و بهتری هستند. در ابتدای این دوره معاملات به صورت ابتدایی صورت می گیرد و با اختراع پول ، این وسیله مهم ترین ابزار واسطه در مبادلات به شمار می رود.

دوره دانش گرایی : در این دوره که پس از انقلاب صنعتی کم کم دانش جای خود را در اقتصاد باز می کند.

مدل های اقتصادی طراحی می شود و نهادهای مختلف اقتصادی مانند موسسات ، شرکت ها و مهم تر از همه بانک ها شکل می گیرد و روابط بین المللی اقتصادی گسترده تر می شود.

دیگر این گونه نیست که لزوما کشوری که منابع بیش تری به صورت مستقیم یا از طریق کشورهای مستعره در اختیار داشته باشد ، قدرت برتر باشد بلکه کشوری قدرتمندتر است که بتواند بهره وری بالاتری از عوامل تولید داشته باشد.

با این وجود در این دوره انرژی های فسیلی چون نفت و میزان بهره مندی از آن یکی از عوامل بسیار مهم برتری اقتصادی به شمار می آید. البته صنایع هم چنان به مواد اولیه نیازمندند و به همین دلیل استعمارگران حضوری قوی در کشورهای صاحب منابع طبیعی پیدا می کنند.

 

تهیه و تدوین: گروه محتوایی بهینه وب

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*