بهینه وب
خانه » مقالات ترجمه شده » سرعت و عملکرد جوملا

سرعت و عملکرد جوملا

سرعت و عملکرد جوملا

به محض این که سایت خود را انتشار دادید، باید مطمئن شوید که سایت شما به بیشترین سرعت ممکن رسیده است. سایت های کند اگرچه ممکن است که لزوما موجب افت رتبه بندی شما نشود، اما به عنوان یکی از عوامل آن تلقی می شود، همان طور که ممکن است این را در blogpost که توسط گروهی از مدیران سایت گوگل نوشته شده، بخوانید.

blogpost مشابهی نیز به مطالعاتی ارجاع می دهد که نشان می دهد، بازدید کنندگان زمان کمتری را صرف سایت های کند می کنند. همچنین، اگر بازدید کننده ای بخواهد به سایت شما دسترسی یابد و بارگذاری سایت بیش از چند ثانیه طول بکشد، ممکن است سایت را قبل از آن بارگذری کامل ترک کند، که این به عنوان یک پرش در گوگل ثبت می شود و نرخ پرش را افزایش می دهد.

( Bounce Rateیا نرخ پرش به درصد تعداد افرادی که تنها یک صفحه از سایت شما را مشاهده می کنند و از آن خارج می شوند گفته می شود. به طور ساده تر فرض کنید سایت شما در روز ۱۰۰ بیننده دارد و ۷۰ نفر از آن ها با دیدن یک صفحه از سایت شما خارج شده اند، در این صورت مقدارBounce rate  سایت شما ۷۰% است.)

قاعده کلی این است که زمان لازم برای بارگذاری سایت شما کمتر از ۲ ثانیه باشد.

تحقیقات همچنین نشان داده است که اگر سایت کندی داشته باشید، ممکن است نرخ تبدیل نیز کاهش یابد. (نرخ تبدیل، نسبت مشتریان هدف ما به نسبت کل بینندگان سایت می باشد.فزایش نرخ تبدیل می تواند یک وب سایت را به موفقیت برساند.) کند بودن به معنای بارگزاری هرچیزی بیشتر از ۲ ثانیه­ می باشد. میزبان های Moz.com یکی از وبلاگ های بزرگ SEO می باشد که مطالب جالبی در این رابطه منتشر کرده است.

به جوملای خود سرعت ببخشید!

جوملا ممکن است که سرعت بسیار بالایی نداشته باشد، اما این تنها به این خاطر است که همه ی گزینه های عمکردی به طور پیش فرض فعال نیستند. تنها با تغییرات اندکی می توان سرعت آن را به طور چشمگیری افزایش داد. شما به راحتی می تواند زمان برای بارگذاری وب سایت خود را تا ۵۰ درصد کاهش دهید. فقط اصول چک لیست مربوط به سرعت را بررسی کنید، و یا اگر ترجیح می دهید به یک ویدیو ۵ دقیقه ای کوتاه، از اصل وبلاگ ما در مورد «بالا بردن سرعت جوملا در ۵ دقیقه» مراجعه کنید. سپس ممکن است به امتیازی مشابه زیر دست یابید:

Joomla Performance & Speed

Joomla Performance & Speed

 • Page speed همان سرعت بارگزاری است که در حد A بوده و بسیار راضی کننده می باشد.

YSlow Grade به درجه ی اعتبار سنجی صفحات وب اطلاق می گردد که یاهو برای افزایش سرعت سایت شماپیشنهاد می کند وشامل رعایت ۳۵ راهکار برای بهبود این درجه ست.

Page load time زمان بارگزاری صفحه

Total page size حجم صفحه ای که آن را مورد بررسی قرار داده اید. (۳۹۲ کیلوبایت)

Total number of requests تعداد درخواست هایی که به سرور برای بارگزاری قسمت های مختلف سایت ارسال می شود. هر چه تعداد درخواست های رد و بدل شده بین سرور و مرورگر کمتر باشد، هم فشار کمتری به سرور وارد می شود و هم سرعت سایت بالاتر می رود.

مترجم: معصومه منصورنژاد

منبع: www.joomla-seo.net

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*