بهینه وب
خانه » مقالات ترجمه شده » بهینه سازی موتورهای جستجو (قسمت دوم)

بهینه سازی موتورهای جستجو (قسمت دوم)

بهینه سازی موتورهای جستجو (قسمت دوم)

نتایج جستجو بر روی دسکتاپ در مقایسه با تلفن همراه: آیا وب سایت شما با تلفن همراه (Mobile Friendly) سازگار است؟

موتورهای جستجو به منظور سازگاری با فن آوری های در حال توسعه جدید، به طور مداوم در حال تغییر و تحول الگوریتم های خود می باشند. با ظهور دستگاه های تلفن همراه، افراد بیشتر و بیشتر در حال جستجو بر روی گوگل می باشند. گوگل متوجه افزایش ترافیک از طریق کاربران تلفن همراه شده است و متریک های رتبه بندی جدیدی را در موتورهای جستجو گسترش داده است. اگر وب سایت شما Mobile-Friendly (یعنی پاسخگو (responsive) و به گونه ای بهینه سازی شده تا بر روی صفحه نمایش تلفن همراه در اندازه های مختلف مشاهده شود) نباشد، گوگل برای وب سایت شما بر روی موتور های جستجو رتبه پایین تری در نظر میگیرد. با این حال، این تنها بر روی رتبه بندی سایت شما بر روی تلفن همراه تاثیر می گذارد. دستگاه هایی غیر تلفن همراه مانند کامپیوتر رومیزی و یا لپ تاپ بر روی رتبه بندی موتورهای جستجو تأثیری نخواهد داشت. باید بخاطر داشته باشید که اگر بازار هدف مشخص خود را بشناسید، در آن صورت احتمال اینکه بر روی تلفن همراه به دنبال کلید واژگان شما باشند، بیشتر است. (یعنی محصول شما یک نرم افزار تلفن همراه باشد).

رتبه بندی های پرداختی (paid rankings) چیست؟

در صورتی که کسب و کارتان درآمد مصرفی داشته باشد دستیابی به رتبه یک در موتور جستجو می تواند هزینه بر باشد. تصویر زیر بخش تبلیغات را نمایش می دهد و از نظر موقعیت بالاتر از نتایج حاصل از جستجوی طبیعی (Organic searches) قرار می گیرد. بخاطر داشته باشید که گوگل این تبلیغات رتبه بندی پرداختی را همانند جستجوی طبیعی حایز اهمیت میداند. هرچه وبسایت شما بیشتر با کلید واژگان جستجو مرتبط باشد، موقعیت بهتری خواهید داشت و به ازای هر کلیک هزینه کمتری را متحمل خواهید شد. در مورد بودجه بندی خود به شیوه درست اطمینان حاصل کنید

همان طور که در تصویر بالا شاهده می کنید، موقعیت Paid advertisementها (رتبه بندی پرداختی) بر روی گوگل توسط تگ «Ads» نشان داده شده است. و همچنین organic searches (جستجوهای طبیعی) را در تصویر داریم.

چرا استراتژی سئو باید یک پروسه بلند مدت باشد؟

قرار گرفتن بر روی صفحه اول جستجوی گوگل یک شبه اتفاق نمی افتد. استراتژی سئوی نیازمند یک فرایند مداوم و پیوسته است. هم زمان با توسعه تکنولوژی، موتورهای جستجو نیز از طریق تغییر الگوریتم های خود که رتبه بندی وب سایت شما را تعیین می کند، با این تغییرات سازگار می شوند. در رأس امور استراتژی سئوی خود قرار بگیرید و اطمینان حاصل کنید که به روزرسانی شده است.

استراتژی سئوی شما کارایی طولانی مدتی برای شما خواهد داشت و تجارت شما بخوبی حفظ خواهد شد. نه تنها مشتری پایه فعلی خود را خواهید داشت، بلکه می توانید به صورت منفعل ترافیک را به سمت وب سایت خود جذب کنید و زمانی که مشتریان به دنبال اطلاعات مرتبط با کسب و کار شما هستند، قادر خواهند بود که به راحتی به شما و کسب و کارتان دست یابند. یک قانون خوب در استراتژی SEO جست و جوی تاکتیک های مورد استفاده توسط رقبا می باشد. کلید واژگان خود را گوگل کنید و افرادی را که در پنج  انتخاب اول قرار میگیرند، ببینید و سپس وب سایت هایشان را تحلیل و بررسی کنید تا ببینید چرا و چطور در رأس رتبه بندی ها قرار گرفته اند.  با کار بر روی بخش های ذکر شده در این مقاله، یک شروع خوب برای افزایش رتبه بندی خود خواهید داشت.

بهینه سازی موتورهای جستجو (قسمت اول)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*