بهینه وب
خانه » هفت گام طلایی » بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی

بازاریابی

تعریف بازاریابی جدید به نظر فیلیپ کاتلر، بازاریابی عبارت است از: “فعالیتی انسانی در جهت ارضای نیازها وخواسته ها ازطریق فرایند مبادله”

ابعاد گوناگون مارکتینگ

بازار گرایی

گرایش به بازار و نیاز مشتریان اولین ویژگی بازاریابی جدید است. مدیر کامیاب کسی است که سازمان را با شرایط روز همگام کند و این زمانی امکان پذیر است که کارکنان و مدیران گرایش به بازار را به عنوان یک فرهنگ و بینش بپذیرند و دنبال کنند.

بازار شناسی

“شناخت” لازمه ی هر حرکت عاقلانه و هر تصمیم اصولی است. شناخت بازار تلاشی نظام مند است برای گردآوری، ضبط و ثبت اطلاعات مربوط به همه ی اجزای تشکیل دهنده ی نظام بازار و همه عواملی که بر نظام بازار تاثیر می گذارند.

بازاریابی


بازاریابی یعنی جستجو برای یافتن مناسبترین بازار و بخش هایی که سازمان می تواند در ان جا به صورت مفیدتر و موثرتر حضور یابد و پاسخگوی نیاز و خواسته مردم باشد. بازاریابی یعنی بخش بندی یا تقسیم بازارها و تعیین محصولات شرکت برای مناسب ترین بازارها.

بازار سازی

بازارسازی یعنی نفوذ در بازار و معرفی و شناساندن سازمان و محصولات و خدمات ان با استفاده از عوامل قابل کنترل بازاریابی (محصول، قیمت، توزیع و ترفیع فروش). بازاریابان با بکارگیری درست و اصولی این عوامل می توانند در شرایط مختلف جایگاهی در بازار برای خود به دست آورند و با سیاست ها و برنامه های مناسب سهم بیشتری از بازار را در اختیار بگیرند.

بازار گردی

بازارگردی وظیفه ای است که بازار یاب را وادار می سازد تا بیش از دیگران با تحولات و تغییرات بازارها آشنا گردد. این آگاهی از طریق حضور در صحنه رقابت و مبادله و مشاهده بازارها امکان پذیر است. شرکت کردن در نمایشگاه ها، بازدید از بازار های گوناگون و بودن در محیط بازار، دید مدیران را بازتر می سازد. به عبارتی، مهمترین نقش بازار گردی تقویت و گاهی تغییر “دید” است.

بازار سنجی

بازار سنجی یعنی تحلیل موقعیت بازار با توجه به آنچه بودیم و داشتیم، آنچه هستیم و داریم و آنچه باید داشته باشیم. همه محصولات و خدمات و سازمان ها دارای منحنی عمر خاصی هستند که این منحنی شامل مراحل معرفیریا، رشد، بلوغ و اشباع، و افول است و هر مرحله شرایط ویژه ای دارد که بازار یاب باید براساس این ویژگی ها واکنش های مناسبی نشان دهد. بازار سنجی یا ارزشیابی و سنجش فعالیت های سازمان، نقاط قوت و ضعف را به خوبی نمایان می سازد.

بازار داری

بازار داری یعنی حفظ مشتریان کنونی و تشویق و ترغیب آنان به خرید بیشتر و تداوم خرید از طریق ایجاد “رضایت” در آنان. آگاهی از رفتار مشتریان، ارتباط برقرار کردن با آنان، داشتن اطلاعات روانشناختی و جامعه شناختی و نیز اطلاع داشتن از حرکات و امکانات رقبا نقش ارزنده ای در حفظ مشتری دارد.

بازار گرمی

برای بازار داری لازم است بازار گرمی را از دست ندهیم. بازارگرمی یعنی تبلیغات و تشویقات به موقع جهت آگاه ساختن، متقاعد ساختن و ترغیب مشتریان برای ارتباط بیشتر با سازمان و خرید از آن و مقابله با حرکات رقیب. یکی از مهمترین ابزار های بازار گرمی استفاده از خلاقیت ها، نوآوری ها و ابتکارات است.

internet marketing

بازار گردانی

بازار گردانی یعنی مدیریت بازار که شامل برنامه ریزی، اجرا و کنترل امور گوناگون بازار و ابعاد مختلف بازاریابی است. بازار گردانی شامل تنظیم و تنظیم استراتژی ها و برنامه ها، سازماندهی و اجرای همه ی امور مربوط به شناساندن و معرفی محصولات شرکت به بازار ها، نظارت بر فعالیت ها برای دستیابی به اهداف سازمان و ایجاد رضایت برای مشتریان و جامعه است.

تلاش های بازاریابی صرفا بر روی اینترنت انجام می شود. این نوع از بازاریابی با استفاده از تبلیغات مختلف آنلاین به درایو ترافیک به سایت تبلیغ. تبلیغات بنر، پرداخت هر کلیک (PPC)، و لیست ایمیل هدفمند اغلب روش های مورد استفاده در بازاریابی اینترنتی را به بیشترین ارزش برای تبلیغ است. بازاریابی اینترنتی کسب و کار در حال رشد است عمدتا به دلیل بیشتر و بیشتر مردم استفاده از اینترنت هر روز. موتورهای جستجو معروف از قبیل گوگل و یاهو شده اند قادر به سرمایه گذاری در این موج جدیدی از تبلیغات بوده است.

بازاریابی وب سایت تجارت الکترونیک وب سایت ها، وابسته به بازاریابی وب سایت، وب سایت های تبلیغاتی و یا اطلاع رسانی، تبلیغات آنلاین در موتورهای جستجو، و نتایج موتور جستجو آلی از طریق بهینه سازی موتورهای جستجو (جستجوگرها)

بازاریابی پست الکترونیک شامل تبلیغات و تلاش های بازاریابی تبلیغاتی از طریق پیام های ایمیل به مشتریان فعلی و آینده نگر

بازاریابی اجتماعی رسانه ها شامل تلاش های هر دو تبلیغات و بازاریابی شامل بازاریابی وی روسی از طریق سایت های شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، یوتیوب و آواتار است.

مزایای بازاریابی اینترنتی:

  1. مهمترین مزیت بازاریابی در اینترنت بر تبلیغات دیگر بر این عامل است که هزینه های به نسبت بسیار پایین تری را به همراه دارد.
  2. دومین مزیت آن مخاطبان جهانی است که شما به آسانی می توانید به آن ها دسترسی پیدا کنید.
  3. همچنین شما با بازاریابی اینترنتی می توانید مدیریت الکترونیکی ارتباط با مشتری را به وجود بیاورید که هر کدام دامنه گسترده ای از کسب و کار را دارند.
  4. ابزار بازاریابی اینترنتی می تواند برای پیدا کردن مکان هایی از وب سایت شما که ترافیک بالاتری دارند استفاده شود. همچنین این ابزار می تواند برای بالاتر بردن رنک وب سایت نیز بکار رود.

فرایند اجرای بازاریابی اینترنتی:

گام ۱٫ طراحی وب سایت کارامد، جذاب، پرسرعت و ایمن : بدون یک وب سایت موفق شانسی برای موفق شدن در دنیای مجازی و تجارت الکترونیک نخواهید داشت.

گام ۲٫ استفاده از تبلیغات کلیکی  موتورهای جستجو پربازده ترین و بهترین جا برای تبلیغات هستند. بنابراین استفاده از تبلیغات کلیکی به شما کمک خواهد کرد تا کسب و کار خود را متحول کنید.

گام ۳٫ استفاده از ابزار سئو یا همان بهینه سازی سایت: یک سرمایه گذاری بلند مدت خواهد بود. ما معتقد هستیم اگر گوگل شما را نبیند هیچ کسی نیز شما و وب سایتتان را نخواهد دید.

گام ۴٫ بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی ، بلاگ ها ، ایمیل مارکتینگ.

internet marketing

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*