بهینه وب
خانه » هفت گام طلایی » استراتژی وب

استراتژی وب

تعریف استراتژی

الگویی بنیادی از اهداف فعلی و برنامه ریزی شده، بهره برداری و تخصیص منابع و تعاملات یک سازمان با بازارها، رقبا و دیگر عوامل محیطی است. طبق این تعریف یک استراتژی باید سه چیز را مشخص کند:

  • چه اهدافی باید محقق گردد.
  • روی کدام صنایع، بازارها و محصول‌ها باید تمرکز کرد.
  • چگونه برای بهره برداری از فرصت های محیطی و مواجهه با تهدیدهای محیطی به منظور کسب یک مزیت رقابتی منابع تخصیص یابد و چه فعالیت هایی انجام گیرد.

مدیریت استراتژیک

تصمیمات و فعالیت های یکپارچه در جهت توسعه استراتژی های مؤثر، اجرا و کنترل نتایج آنهاست.
بنابراین مدیریت استراتژیک فعالیت های مربوط به بررسی، ارزشیابی و انتخاب استراتژی ها، اتخاذ هر گونه تدابیر درون و بیرون سازمانی برای اجرای این استراتژی ها و در نهایت کنترل فعالیت های انجام شده را در برمی‌گیرد.

چرخه مدیریت استراتژیک

strategic-circle

تعریف وب

مجموعه ای از  فايل های حاوی متن، تصویر یا گرافیک و … متصل به هم، که غالباً شامل یك صفحه اصلی – Home Page – می باشد که بر روی یك خدمات دهنده اینترنتی (Server) و یا هاست قرار دارند و به عنوان مجموعه ای از اطلاعات توسط یك فرد، گروه یا سازمان تهیه و نگهداری می شوند و عموم مردم می توانند به وسیله اینترنت به آن دسترسی داشته باشند.

هر بازديد کننده از وب سایت با وارد کردن نام اینترنتی وب سایت (دامنه) در مرورگر وب (Web Browser) به صفحه اصلی وب سایت که معمولاً نام هایی همچون index.html و یا default.html دارد، دسترسی پیدا می کند و از طریق این صفحه به سایر صفحات دیگر وب سایت هدایت می شود.

یک وب سایت اغلب می تواند متعلق به یک سازمان، شرکت، اشخاص و یا هر چیز دیگر باشد. طراحی سایت برای دستیابی به بازارهای هدف آنلاین و جلب توجه بینندگان به وب سایت، ترغیب آن ها به خرید محصولات و خدمات و ایجاد انگیزه برای بازگشت مجدد است. البته باید توجه داشت که وب سایت ها صرفاً برای مقاصد تجاری و اقتصادی طراحی نمی شوند بلکه برای جنبه های مختلفی از جمله اطلاع رسانی نیز بسیار پر کاربرد هستند.

وب استراتژی

وب استراتژی چگونگی حرکت وب سایت شما در فضای مجازی می باشد.

که با ایجاد هماهنگی میان، گرافیک، مشخصات فنی و محتوا به شما کمک می نماید تا به اهداف خود دست یابید.

چرا وب ما استراتژی می خواهد؟

فضای مجازی امروزه در دنیا به عنوان یکی از اصلی ترین گزینه های گسترش ارتباطات، تبلیغات، اخبار و بازار به شمار می آید و حضور در آن نیز یک ضرورت محسوب می گردد.

همانطور که یک شرکت و سازمان نمی تواند برای حضور در بازار و جامعه بی برنامه عمل نماید برای حضور در فضای مجازی نیز نمی توان اینگونه عمل کرد؛ چرا که در فضای مجازی:

  1. رقیبان بیشتری وجود دارد.
  2. پیچیدگی های بیشتری وجود دارد.
  3. مخاطرات بیشتری وجود دارد.
  4. تخصص بیشتری مورد نیاز است.
  5. مشتریان بیشتری وجود دارد.

و دلایل متعدد دیگر که شما را محتاج وجود استراتژی در وب می نماید.

طراحی وب استراتژی

در وب استراتژی علاوه بر رعایت چرخه طراحی استراتژی باید هماهنگی میان گرافیک ظاهر، طراحی فنی و طراحی محتوا وب سایت وجود داشته باشد .

در واقع در استراتژی وب گام هماهنگی نیز قبل از اجرا صورت می پذیرد تا وب سایت شما به جلو پیش رود و جایگاه مناسبی کسب نماید.

 web-strategy

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*