بهینه وب
خانه » مقالات ترجمه شده » استراتژی های موثر جهت ایجاد بازاریابی اینترنتی کوچک مشتری محور

استراتژی های موثر جهت ایجاد بازاریابی اینترنتی کوچک مشتری محور

استراتژی های موثر جهت ایجاد بازاریابی اینترنتی کوچک مشتری محور

کلید پیشرفت یک شرکت سودآور، شمار مشتریان رو به افزایشی است که به خرید کالا یا خدمات شما علاقه مندند. بدن منظور، ایجاد فرایندی جهت یافتن و توسعه مشتریان جدید بسیار مهم است. ساخت بازاریابی مشتری محور، زمان و تلاش زیادی را می‌طلبد، اما بخش مهم کار تمرکز بر روی این سه نکته  است: مخاطبان چه کسانی هستند، از کجا می توان به مخاطبان دست یافت و چگونه می توان آن ها را جذب نمود.

تعریف مخاطبان هدف در هنگام گسترش تجارت مشتری محور باید در رأس ذهن شما قرار داشته باشد. شما قصد دارید که مشتریان بالقوه تعیین کنید و زمان یا پول خود را به دنبال سرنخ های فاقد صحلاحیت به هدر ندهید. شرکت و محصول خود را مورد تحلیلی و بررسی قرار دهید و سوالات زیر را از خود بپرسید :

  • چه کسی علاقه مند به خرید محصولات من خواهد بود؟
  • چگونه و از کجا می توانم محصولات و خدمات خود راب فروش برسانم؟
  • چگونه رقبای من آغاز به کار میکنند؟
  • چه کسی در حال حاضر محصولات من را خریداری کرده است؟

استراتژی شبکه ای

پس از تعریف مشتری و چرخه خرید خود، شبکه سازی را آغاز کنید! در زیر چندین روش در مورد چگونگی جستجوی فعال مخاطبان هدف و یافتن خریداران واجد شرایط معرفی شده است:

۱. رویدادها: بخش بزرگی از رشد تجارت مشتری محور شما شبکه سازی است. افراد از اصطلاح “شبکه سازی” در همه زمان ها استفاده می کنند ، اما در اصل شبکه سازی هر روشی است که در آن روابط سازنده ای را جهت بازاریابی خود ترویج دهید. حضور در رویدادهای و کنوانسیونی که در ارتباط با حرفه شماست، محل مناسبی جهت قرار گرفتن در میان سیل عظیم مشتریان بالقوه است. زمانی را به معاشرت با صاحبان دیگر تجارت ها اختصاص دهید، کارت های تجاری خود را با هم مبادله کنید و اطلاعات کافی جمع آوری کنید. برای کمک به درک بهتر از مشتریان خود، سوالات کلیدی مطرح کنید و مطمئن شوید که به آنچه که آنها می گویند، گوش فرا می دهید. اغلب اوقات نکات کلیدی با آنچه که در ابتدا درک می شوند، به طور کامل متفاوت اند.

برای این که در رقابت پیش باشید، شروع به صحبت از کسب و کار خود کنید. طرح صحبت های عمومی موجب ایجاد اعتبار نزد مخاطبان و مشتریان آینده شما خواهد شد. این کار یک وجه خاصی به شرکت شما می بخشد، بدین معنا که هر شخص به عنوان مشتری می تواند با شرکت شما صحبت کند، اتباط برقرار کند و سوال بپرسد.

شبکه های اجتماعی

۲. استفاده از رسانه های اجتماعی: در این ایام همه افراد حداقل از یکی از رسانه های اجتماعی نظیر فیس بوک، توییتر، لینکداین، اینستاگرام و یا Pinterest استفاده می کنند. از این رسانه ها به نفع خود استفاده کنید. پروفایلی با نام تجاری خود بسازید و از طریق رسانه های اجتماعی با مشتریان در ارتباط باشید. توجه مخاطبان را به افزودن و دنبال کردن صفحه شرکتتان از طریق ارائه ی مطالب ویژه و به روز رسانی کردن جلب کنید. نام تجاری خود را شناخته و برجسته سازید. . به خاطر داشته باشید زمانی که مشتریان صفحه شما را دنبال و لایک می کنند و مطالب شما را به اشتراک می گذارند، در واقع مطالب شما با سایر افراد به اشتراک گذاشته می شود. به پست‌های خود جنبه های تعاملی بیفزایید، برای مثال نظرسنجی در انتهای هر پست و یا ارايه تصویری که قابل اشتراک گذاشتن باشد. به یاد داشته باشید که سادگی و در عین حال جذابیت مطالب خود را حفظ کنید.

۳. ایجاد کمپین های بازاریابی ایمیل: به منظور ارسال و ساخت ایمیل برای مشتریان خود از ارائه دهندگان خدمات ایمیل، چون Constan Contact و یا MailChimp استفاده کنید. از تاریخ های به یاد ماندنی نظیر تعطیلات جهت برنامه ریزی برای کمپین هایی که برای مشتریانتان جذاب اند و تاریخ برگزاریشان به راحتی قابل یاد آوری است، بهره ببرید. از طریق تفسیر آنالیز ایمیل نیز بدین نکته پی ببرید که کدام نوع ایمیل برای گیرندگان خاصتان جذاب می باشد.

در زیر تصویری از Mailchimp را داریم که نشان می دهد کشف این نکته که چگونه کمپین های ایمیل شما به خوبی در حال فعالیت هستند، تا چه حد آسان خواهد بود.  میتوانید ببینید که چند نفر ایمیل شما را باز و بر روی لینک های ارائه شده کلیک می‌کنند:

بازاریابی

گاهی اوقات پیدا کردن مشتریان جدید به آسانی حفظ رضایت مشتریان فعلی است. یک محصول خوب منسجم داشته باشید؛ به شکایات مشتریان خود گوش دهید و به آن ها بپردازید. برای اینکه مشتری شما هستند، برایشان امتیاز و پاداش در نظر بگیرید. با گوش دادن و کار کردن بر روی مشکلات آن ها، به آنها نشان دهید که برایشان اهمیت قایل می شوید. شرکتی که مشتری محور باشد مسلما می تواند پایگاه مشتری مداری بسیار وسیع تری را حفظ کرده و آن را توسعه دهد. هرگاه مشتریان فعلی شما از کیفیت محصول یا خدمات شما به رضایت کامل دست یافتند، دیگر در معرفی شما به دوستان و خانواده خود که به دنبال محصولات و یا خدمات مشابه هستند، تردیدی نخواهند داشت.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*